VZDĚLÁVÁNÍ PĚSTOUNŮ

semináře a přednášky pro náhradní rodiče


Pro splnění zákonné povinnosti 24hodinového vzdělávání ročně Program podpory pěstounských rodin nabízí vzdělávání pro náhradní rodiče formou vzdělávacích seminářů a odborných přednášek konaných v pravidelných cyklech.

Snažíme se, aby semináře a přednášky vyhovovaly specifickým potřebám rodin, proto sbíráme tipy a nápady na vzdělávání přímo od pěstounů. Naše kurzy se zabývají výchovnými, sociálními, právními, zdravotními tématy souvisejícími s péčí o dítě, ale i tématy jako jsou vztahy v rodině nebo kontakt s biologickou rodinou.

Po skončení kurzu pěstouni obdrží osvědčení.

Vzdělávání se soustředí především na pěstouny, kteří mají v Arkádě uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče, ale vzdělávat se u nás po konzultaci se svojí doprovázející organizací mají možnost i ostatní pěstouni.

Pro pěstouny, kteří u nás mají uzavřenou dohodu o výkonu PP, zajišťujeme v případě zájmu po dobu trvání kurzu hlídání dětí, které je nutné objednat nejméně týden předem. Pro další informace, aktuální nabídku vzdělávání, přihlášení na kurz, prosím kontaktujte koordinátorku vzdělávání

Petra lebedová, DiS.

Koordinátorka vzdělávání pěstounů